Barevné kontaktní čočky

Barevné kontaktní čočky

Omrzela vás Vaše vlastní barva očí? Chcete zkusit změnu? Chcete překvapit své kamarády na párty? Pokud jste odpověděli aspoň jednou ano, pak barevné kontaktní čočky jsou právě pro vás.

Barevné kontaktní čočky představují nejjednodušší způsob jak změnit barvu očí a změnit tak svůj vzhled. Barevné kontaktní čočky dokáží nejen změnit barvu očí, nebo zdokonalit původní barvu. V dnešní době existují tzv.Crazy kontaktní čočky – které dokonale změní vzvhled Vašich očí, takže na párty budete vynikat a každý si Vás všimne.

Barevné kontaktní čočky se v dnešní době dají pořídit jak dioptriké tak nedioptrické (nedioptrické kontaktní čočky bývají dražší z důvodu výšší DPH skupiny.)

A v různých typech výměny :

  • jednodenní barevné kontaktní čočky
  • měsíční barevné kontaktní čočky
  • 3 měsíční barevné kontaktní čočky
  • roční barevné kontaktní čočky

Barevné kontaktní čočky můžeme rozdělit do několika skupin

Tónovací barevné kontaktní čočky

Tónovací kontaktní čočky barvu vašich očí nezmění, pouze ji zvýrazní (dotonují)

Krycí barevné kontaktní čočky

Krycí kontaktní čočky překryjí vaší původní barvu a tím dokonale změníte barvu svých očí

Crazy kontaktní čočky nebo tzv. obrázkové kontaktní čočky

Jak název napovídá – můžete mít místo duhovky třeba smajlík.

Ukázka barevné kontaktní čočky

Ukázka barevné kontaktní čočky

Mezi v elké nevýhody barevných kontaktních čoček patří pevně danná barva na kontaktní čočce. Barva a kroužek pro zornici je striktně dán, to znamená, že pokud budete ve tmě zornice se zvětší a bude větší než kroužek daný pro zornici → to pak způsobuje neostré vidění, u obrázkových kontaktních čoček můžete videt okraje obrázku. Mezi další nevýhody patří možnost uvolnování barvy z kontaktní čočky, což muže vest k alergické reakci, zčervenání očí, pocit diskomfortu. Mimo jiné barva použita na kontaktní čočky snižuje propustnost pro kyslík čočkou a tím dochází k snížené výživě rohovky.Pokud jste barevné kontaktní čočky nikdy nenosili doporučujeme navštívit koontaktologa nebo optometristu, kteří vám kontaktní čočky dají vzykoušet a naučí manipulaci s kontaktnimi čočkami.

Závěrem je potřeba upozornit, že barevné kontaktní čočky z výše zminovaných duvodu nejsou vhodné pro řidiče a pro lidi kteří mají zvýšené nároky na vidění. Dále je potřeba upozornit lidi s tmavýma očima, že po nasazení barevné kontaktní čočky nemusí být výsledek vždy podle očekávání a dosažený efekt pak může vypadat katastrofálně nebo legračně.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS